×

Генічеськ і Арабатка – бальнеологічні ресурси та їх потенціал

Генічеськ і Арабатка – бальнеологічні ресурси та їх потенціал.

 

 Арабатська Стрілка і Генічеськ разом створюють курортний міні-регіон, який має значні перспективи розвитку. Так, ми вже неодноразово про це писали. Але треба розуміти, що на сьогоднішній час відбувається те, до чого багато років ставились зі скептицизмом. Коли ще кілька років тому звучало висловлювання про те, що Арабатка і Генічеськ – це потенційно цілорічна курортна зона, яку треба розвивати саме в цьому напрямку, то майже ніхто в це не вірив. А саме зараз ми можемо спостерігати за тим як відбувається становлення Арабатки, саме як цілорічного бальнеологічного курорту, а не тільки морського і кліматичного з роботою в три місяці на рік. Раніше в наших публікаціях ми писали про бальнеологічні ресурси нашого регіону, а тепер маємо бажання розглянути їх комплексно, з точки зору майбутніх перспектив. Як для курорту, так і для туристів, які до нас завітають.

 

  

Багатство яке маємо

 

 Безумовно основним локомотивом нашого регіону є, були і будуть термальні джерела. Це саме той ресурс, завдяки якому наша курортна місцевість перетворюється на повноцінний цілорічний бальнеологічний курорт. Так у міжсезонному відпочину на Арабатці та в Генічеську є багато аспектів і напрямків, але наявність термальних родовищ є основним фактором для більшості туристів, які приймають рішення приїхати до нас на відпочинок поза межами традиційного сезону. Коли ми кажемо про майбутній потенціал цих ресурсів, то маємо на увазі розвиток. Адже ні для кого не секрет, що дуже багато років родовища не розвивались зовсім, окрім водолікарні Гаряче Джерело в с. Генічеська Гірка. Але зараз 2021 рік, і кожен потенційний турист бажає, щоб будь-яка послуга супроводжувалась відповідним рівнем сервісу. Особливо це актуально для відпочинку взимку. І перевага в калюжах на місці родовищ, тільки в тому, що їх відвідування майже нічого не варте. Але чи не здається вам, що це якась сумнівна перевага? Саме тому розвиток Чокракського джерела треба розглядати як приклад того, як воно має бути. Але ж це не єдине родовище на території Арабатки і Генічеська, і ніхто не заважає зробити там як мінімум так само як в Стрілковому, а може ще й краще. Хто це повинен і буде робити – питання риторичне. Але як показує час у місцевої влади за 30 років такого бажання не з’явилось. Тому скоріше за все подальшою розробкою родовищ будуть займатись приватні інвестори. Звісно все могло б бути трохи інакше, але сучасні реалії доводять, що тільки приватному власнику і бізнесу цікавий розвиток – тому що від цього залежить його існування і прибуток. У всякому випадку ми дивимось у майбутнє оптимістично і віримо, що бальнеологічний напрямок масштабного використання термальних джерел матиме належний розвиток – адже за цим майбутнє курорту.     

  

  

Лікувальні грязі Сивашу 

 

 Але якщо с термальними родовищами все більш-менш зрозуміло, то використання потенціалу інших бальнеологічних ресурсів регіону під питанням. Особливо це стосується майже невичерпаного ресурсу, який надає нам затока Сиваш – лікувальних грязей. Про їх цілющі властивості відомо давно, тому велика кількість туристів прямують до курорту саме задля можливості їх застосування. Тим не менш Сиваські грязі, які вже давно стали неофіційним брендом досі не набули широкого використання на Арабатці. Їх використання носить хаотичний характер. І це при тому, що на інших курортах їх застосовують в косметології та під час СПА-процедур. Наприклад на рекреаціях Західної України використання лікувальної грязі затоки Сиваш вже давно стало досить буденною справою, і користуються великим попитом. Звісно завжди можна сказати, що в нас ці грязі доступні кожному і немає ніякої проблеми.

 

  

  Приїхали туристи і самі можуть хоч мазатись грязюкою, хоч з собою набирати. Це все так, але і в цьому випадку немало людей бажало б відповідних умов під час використання цього лікувального ресурсу, як мінімум. А як максимум наявності відповідних закладів, де це робилось би під наглядом фахівців. І знову все зводиться до розвитку. Майже таке саме положення становище речей і з рапою, яка наповнює солоні озера, і з рожевою сіллю. Безумовні факти: все це в нас є, ми цим пишаємось і розуміємо, що аналогів такого різномаїття природних ресурсів, сконцентрованих в одному місці, які мають ТАКИЙ бальнеологічний потенціал, ще треба пошукати. І скоріше за все не вдасться знайти в іншому місці, ніж на Арабатці і в Генічеську. Також це розуміють і гості нашого краю, наші туристи. Так, їм це все дуже подобається, але іноді вони питають чому десятиліттями в багатьох аспектах нічого не змінюється?

 

  

   

Перспективи для туристів

 

  Приклад розвитку термального родовища в селі Стрілкове, де за досить короткий термін почав працювати рекреаційний комплекс, на базі котрого поєднуються різні бальнеологічні ресурси(термальне джерело, гліцеринове озеро, озеро з рапою, Сиваські грязі) став приємним прецедентом. Арабатка і Генічеськ можуть бути цікаві для відвідування в будь-яку пору року. І статистика цієї зими доводить, що пройде один-два роки і наша місцевість трансформується в популярний термальний курорт. А в нас ще й море є! ;-) Тому з точки зору туристичних перспектив саме ця курортна локація має стати тим місцем, яке зможе задовольнити попит максимально широкої туристичної аудиторії. А всі ви можете прийняти в цьому безпосередню участь. Чекаємо на вас!

  


 

Дозволяється використовувати матеріали сайту в некомерційних цілях при дотриманні наступних вимог:
-поставити пряму активне гіперпосилання на оригінал у вигляді: "джерело: https://namori.com.ua"
-гіперпосилання повинні бути відкриті до індексації пошуковими системами, т. е. ЗАБОРОНЕНО застосовувати «noindex», «nofollow» і будь-які інші способи;
-не можна використовувати редирект в посиланнях;
-всі посилання, які є в тексті матеріалу повинні залишатися в незмінному вигляді і бути прямими і активними;
-в разі регулярного використання матеріалів сайту «НА МОРЕ», пряма активне посилання на наш ресурс повинна бути розміщена на головній сторінці вашого сайту.
-в статті використані фото з соціальних мереж

 

COPYRIGHT © HTTPS://NAMORI.COM.UA - 2023 ОТДЫХ НА АЗОВСКОМ И ЧЕРНОМ МОРЯХ