×

ТОП фактів про Генічеськ, про які ви можливо не знали

ТОП фактів про Генічеськ, про які ви можливо не знали.

 

  Ми продовжуємо продовжувати нашу цікаву рубрику з вибіркою фактів про наш курортний регіон, місцеві пам’ятки, локації та багато іншого. Цього разу ми приготували для вас вибірку про наш Генічеськ, місто яскравого сонця, лагідного Азовського моря, смачної риби та вражаючого відпочинку. Ми знову приховали для вас "пасхалку" у вигляді вигаданого факту. Знайдіть - яке ж стверждення є хибним і прокоментуйте під публікацією у Фейсбуці ))

 

 

·  Територія сучасного Генічеська завжди була заселена людьми, точним є підтвердження, що тут в різні часи проживали скіфи і сармати. Але останні археологічні знахідки на Арабатці цілком справедливо дають привід припускати, що перші люди проживали на цій території ще за кілька тисяч років до н.е.

·  За свою багаторічну історію місто змінило багато назв, серед яких Неонтіхос, Саліне, Енічи, Дженіче, Ченішке, Генічи, Усть-Азовськ, Генічеськ, і це тільки ті, про які ми знаємо.

·  Згідно офіційних даних перша згадка про людське поселення на місці сучасного міста датується 1474 р., а роком заснування вважають 1784 р., а статус міста офіційно містечко набуло в 1903 р.

·  Першопоселенці в Генічеську займались рибальством, полюванням,  видобутком солі, та землеробством.

·  До революції 1917 р. Генічеський порт відвідувало багато суден з різних країн, які завантажувались зерном і борошном.

·  В Генічеську було багато млинів, але самий відомий та значущий для місцевої економіки був п’яти поверховий млин Я. Троніка, яка мала свої офіційні торгові представництва по всій імперії та за кордоном.

  

 

·  У міста дуже вигідне географічне місцеположення, завдяки якому його береги омивають води Утлюкського лиману Азовського моря, протоки Тонка і затоки Сиваш. 

·  Хоча наразі славетні часи риболовецької слави міста залишились в минулому, раніше рибний промисел мав ДУЖЕ значні об’єми, а продукція місцевого рибоконсервного заводу мала великий попит на території СРСР і не тільки.

·  В це важко повірити, якщо не бачили старі фото, але територія сучасного берега біля Генічеського маяка «обрива» якихось 100 років тому виступала в море не менш як на 50 метрів більше ніж зараз.

 

 

·  Парадокс, але Генічеськ й досі не має офіційного статусу курортного міста.

·  Ще один парадокс – не дивлячись на наявність газового родовища в с. Стрілкове місто було газифіковане тільки у другій половині 2000-х років.

·  Генічеський береговий маяк, який має дуже цікаву історію та досить незвичайну форму був збудований наприкінці 19 століття за ініціативи барона Врангеля.

 

 

·  Раніше на паровозі з Генічеська можна було проїхати всю Арабатку через Генгірку та Щасливцеве до Стрілкового, по залізно дорожній гілці Генічеськ-Валок, яку було пошкоджено внаслідок шторму.

·  Якщо вам довелось побувати в Генічеському морському порту, то ви бачили великий кран, так от ще в 90-х роках таких кранів там було набагато більше.

·  Прообраз туристичного бренду Генічеська, залізний міст, був збудований більше 100 років тому, та перш ніж бути встановленим через протоку Тонка, встиг постояти у Австрії та Білорусі.

 

 

·  На території міста також є законсервовані родовища термальних і мінеральних підземних джерел, які є на Арабатці, і вони не сплять і не забуті, а просто чекають свого часу.

·  Відомі, загадкові та дуже таємничі Генічеські катакомби мають й досі невідоме та науково/історично й археологічно непідтверджене походження. Вони давно стали об’єктом місцевого фольклору,  хоча за логічним шляхом розвитку курортного міста мали б бути головною пам’яткою та туристичною принадою, що також можна віднести до парадоксів.

 

 

Ось такий він загадковий та маловивчений, наш Генічеськ. Він генерує та зберігає ще багато загадок і таємниць які ще належить розкрити і розгадати його сучасним мешканцям.

 


 

Дозволяється використовувати матеріали сайту в некомерційних цілях при дотриманні наступних вимог:
-поставити пряму активне гіперпосилання на оригінал у вигляді: "джерело: https://namori.com.ua"
-гіперпосилання повинні бути відкриті до індексації пошуковими системами, т. е. ЗАБОРОНЕНО застосовувати «noindex», «nofollow» і будь-які інші способи;
-не можна використовувати редирект в посиланнях;
-всі посилання, які є в тексті матеріалу повинні залишатися в незмінному вигляді і бути прямими і активними;
-в разі регулярного використання матеріалів сайту «НА МОРЕ», пряма активне посилання на наш ресурс повинна бути розміщена на головній сторінці вашого сайту.
-в статті використані фото із соціальних мереж
COPYRIGHT © HTTPS://NAMORI.COM.UA - 2023 ОТДЫХ НА АЗОВСКОМ И ЧЕРНОМ МОРЯХ