×

Православні храми Генічеська і Арабатської Стрілки

Православні храми Генічеська і Арабатської Стрілки

 

 Наша курортна місцевість до якої належать Арабатська Стрілка і Генічеськ цікава не тільки традиційними напрямками туризму і можливістю відпочивати цілий рік. Також для туристів і гостей нашого краю великий інтерес представляє наше історичне минуле, яке дійсно дуже цікаве, місцями сповнене загадками й таємницями. Ми вже неодноразово писали, що багато цікавої інформації можна отримати в Генічеському краєзнавчому музеї. Але й окрім цього на нашому курорті є на що подивитись, і немалий інтерес представляють старі історичні будівлі(про які на нашому сайті буде окрема стаття), до яких частково відносяться храми. Цілком зрозуміло, що перш за все храми в Генічеську і на Арабатці будуть цікаві вірянам, які відвідують нас впродовж літа, а також можуть спеціально приїздити на період великих православних свят: Різдво, Водохреща, Пасха, Трійця, Спас та інші. В цій статті ми спробуємо більш детально розповісти нашим читачам, і потенційним туристам про історію та місцезнаходження всіх церков, а бонусом до статті будуть фото неймовірної краси.    

  

  

Храм Різдва Богородиці

 

  Самий перший і самий старий храм Різдва Богородиці, що знаходиться в місті Генічеськ на вулиці Монастирській. Церква розташована на пагорбі недалеко від моря, до храму веде спуск зі сходами, а з правої стороні від сходів невеличкий оглядовий майданчик, з якого відкриваються неперевершені краєвиди. Станом на сьогоднішній день відбуваються реставраційні роботи з благоустрою спуску і майданчика. Храм був побудований за ініціативи старця Созонтія, який за своє досить насичене і бурхливе життя змінив багато занять і врешті вибрав служіння богу. Созонтій Іванович хотів збудувати чоловічий монастир, і звернувся с проханням виділення землі до представників місцевої влади. Не дивлячись на те, що спочатку до цієї ідеї ставились з певною недовірою місцеві депутати виділили землю. Старець вирив собі келію і не дивлячись на те, що жив відлюдником розпочав збирати кошти на будівництво храму. При участі місцевих жителів ідея Созонтія була реалізована – початок будівництва датується 21 вересня 1904 року, адже саме тоді був закладений перший камінь.

   

  Вже в 1907 році будівництво було завершено, а старець Созонтій прожив ще один рік і помер, але його діло продовжувало жити. Храм розвивався, а його майстри дзвонарі були відомі далеко за межами міста. За свою більш ніж сторічну історію в житті храму і його служителів були різні сторінки. В період розквіту, територія храму була справжнім взірцем для вірян і жителів міста. Але після революції 1917 р. було багато сумних і трагічних подій. Як відомо радянська влада активно вела боротьбу з всілякими проявами будь-якої релігійності, і Православне Християнство, внаслідок своєї найбільшої розповсюдженості переслідувалось найбільше. По всій території новоутвореного СРСР знищували храми і вбивали священнослужителів. Не оминула ця доля і Генічеський храм. Під час правління радянської влади приміщення храму почали використовувати під зерносховища, а поховання його засновника були сплюндровані. На короткий час з 1941 по 1944 роки було відновлено богослужіння в храмі, які проводив отець Костянтин, але на нього був написаний наклеп, внаслідок якого священик був заарештований і помер у тюрмі, посмертно реабілітований. В подальшому храм використовували як склад і навіть спортзал. І лише в 1989 р. храм було повернуто громаді.

 

 

  Відразу були розпочаті реставраційні і відновлювальні роботи, і поступово він став таким, яким ми його бачимо зараз. На сьогоднішній день храм Різдва Богородиці є однією з найважливіших культурних, історичних і архітектурних пам’яток міста і всього туристичного регіону, а його краса привертає увагу не тільки православних вірян, а й туристів незалежно від їх віросповідання. Описувати можна довго, але краще побачити на власні очі його величність і блакитно-білий колір, який символізує небо, хоча іноді й з лазур’ю морської води Азова дуже гармонійно зливаються. Туристи кажуть, що блакитний храм і краєвид за ним з першого погляду нагадують Грецію. І з цим важко не погодитись.

 

Храм Успіння Пресвятої Богородиці

 

 Храм знаходиться в Генічеську по вулиці Центральній в будівлі колишнього народного суду, але сама будівля зведена ще до революції. Дата відкриття між 1995 і 2000 роками. Цікаво, що раніше в Генічеську був ще один собор Успіння Пресвятої Богородиці, який знаходився в районі нинішньої будівлі РДА(колишнього райкому) та скверу. Але в 30-х роках минулого століття собор був зруйнований радянською владою. Сучасний храм відвідує багато вірян з Генічеська і району.

 

  

Храм Святого великомученика Георгія Побідоносця

 

 Не дивлячись на свій досить молодий вік, адже храм збудовано в період 1995(освячення місця) р. і 2009 р., коли відбулось освячення вже збудованого храму. будівля храму розташована в с. Генічеська Гірка, на пагорбі поряд з меморіалом присвяченим воїнам 127-ї артилерійської морської бригади Чорноморського флоту, яка зупинила прорив фашистських військ на Крим під час Другої світової війни. Пам’ятна табличка на храмі містить важливу інформацію про те, що храм був збудований за проектом Булгакова В. Ф., а головним меценатом при будівництві виступив місцевий підприємець Астафуров В. М. Храм знаходиться в дуже живописному місці і вражає своєю красою, але якщо зайти всередину і побачити розпис, то першого разу можна отримати враження на цілий день.

 

  

Парафія на честь святого Миколая Чудотворця

 

 Невеличка церква, яка знаходиться в с. Стрілкове, по вул. Центральній, окрім місцевих вірян її також відвідують і туристи. Збудована була в період 2000-2010 р. р.

  

 

Храм святого Сергія Радонезького

 

 Невеличкий храм, але єдиний в цій місцевості, який належить до Київського патріархату, знаходиться в с. Стрілкове, поряд з рекреаційним комплексом Арабатські терми.

 

 

Та треба відмітити, що наші храми окрім своєї прямої ролі, також виконують і функцію архітектурних об’єктів, і мають великий попит у широкого загалу туристів, в якості історичних і туристичних пам’яток. 


Дозволяється використовувати матеріали сайту в некомерційних цілях при дотриманні наступних вимог:
-поставити пряму активне гіперпосилання на оригінал у вигляді: "джерело: https://namori.com.ua"
-гіперпосилання повинні бути відкриті до індексації пошуковими системами, т. е. ЗАБОРОНЕНО застосовувати «noindex», «nofollow» і будь-які інші способи;
-не можна використовувати редирект в посиланнях;
-всі посилання, які є в тексті матеріалу повинні залишатися в незмінному вигляді і бути прямими і активними;
-в разі регулярного використання матеріалів сайту «НА МОРЕ», пряма активне посилання на наш ресурс повинна бути розміщена на головній сторінці вашого сайту.
-в статті використані фото з соціальних мереж

 

COPYRIGHT © HTTPS://NAMORI.COM.UA - 2024 ОТДЫХ НА АЗОВСКОМ И ЧЕРНОМ МОРЯХ